Stavební pouzdra do Ytongu – jaké si vybrat?

Potřebujete osadit stavební pouzdro do příčky postavené z Ytongových tvárnic? Chcete mít 100% jistotu, že budou vaše posuvné dveře pevně a správně držet na svém místě? Přečtěte si náš článek, jak správně vybrat dveřní pouzdro do Ytongu.

Jaké stavební pouzdro patří do Ytongu?

Do Ytongu se používají pouzdra určená do zděných příček (pro stavební pouzdra do Ytongu klikněte zde).

Tento postup vyžadují přímo i jejich výrobci (JAP, Scrigno a další). Samotná pouzdra jsou navržená a vyrobená tak, aby v pórobetonu pevně a bez problémů držela.

  • TIP: Stejné pravidlo platí také pro tvárnice Hebel a PORFIX. Žádnou roli nehraje ani to, zda se jedná o jednokřídlé/dvoukřídlé dveře nebo zda chcete pouzdro instalovat do nosné/nenosné Ytongové zdi. Vždy si vyberte stavební pouzdro do zděné příčky.

Budete potřebovat něco navíc?

Ne – pro instalaci pouzdra do pórobetonových tvárnic Ytong nepotřebujete žádné speciální příslušenství nebo montážní sady. Ke správně provedené montáži vám bude stačit stejné vybavení jako pro upevnění pouzder do zdi z keramických cihel. Stejné zůstávají i rozměry stavebních otvorů (šířka, výška, síla příčky).

  • TIP: Firmy JAP a Scrigno ručí za kvalitu svých pouzder 10letou zárukou

Ytong? Ytong!

Z pórobetonových tvárnic Ytong se staví obvodové zdi, vnitřní nosné zdivo i obyčejné nenosné příčky. Tento materiál nabízí pro stavitele řadu výhod – snadnou manipulaci i zpracování, vysokou stabilitu, odolnost, nehořlavost a schopnost kvalitní tepelné izolace. Nejen proto je stále oblíbenější.

  • TIP: Na kapsu pouzder od české firmy JAP můžete umístit vypínač

Montáž pouzdra do Ytongu

Postup instalace je stejný jako při montáži pouzdra do zdi z pálených cihel. Více vám prozradí naše návody k montáži stavebních pouzder.

Shrnutí v pěti bodech

  • Do pórobetonu patří stavební pouzdra určená do zdí (zděných příček)
  • Vybírat můžete ze všech modelových řad pouzder JAP a Scrigno
  • Nepotřebujete žádné speciální příslušenství, vybavení ani díly
  • Stejná pravidla platí pro Ytong, Hebel i PORFIX
  • A stejné zůstávají i rozměry stavebních otvorů

Chcete se poradit nebo zeptat? Napište nám.